Spremljajte nas

Ali ste vedeli?

27. Evropsko mladinsko prvenstvo bo v finskem Lahtiju!

Na sliki: Nika Arih in Miha Ivanič Evropsko mladinsko prvenstvo v badmintonu bo vendarle potekalo še letos! Predvideno je bilo v poljskih Gliwicah, vendar je bilo odpovedano in BEC je zelo hitro našel nadomestnega organizatorja – Lahti! 27. Evropsko mladinsko prvenstvo bo potekalo od 29. oktobra do 7. novembra 2020 v finskem Lahtiju! Poznate vse…

Na sliki: Nika Arih in Miha Ivanič

Evropsko mladinsko prvenstvo v badmintonu bo vendarle potekalo še letos! Predvideno je bilo v poljskih Gliwicah, vendar je bilo odpovedano in BEC je zelo hitro našel nadomestnega organizatorja – Lahti! 27. Evropsko mladinsko prvenstvo bo potekalo od 29. oktobra do 7. novembra 2020 v finskem Lahtiju!

Poznate vse zmagovalce evropskega mladinskega prvenstva? Spodaj si poglejte celotni seznam osvajalcev medalj od leta 1969 do 2018. Dve medalji sta tudi slovenski, in sicer je prvo medaljo, takrat še za Jugoslavijo, osvojila Ljubljančanka Lučka Križman, ki je v posamični konkurenci osvojila bronasto medaljo na evropskem mladinskem prvenstvu v češkem Gottwaldowu leta 1971 (po letu 1990 se sedaj mesto imenuje Zlin). Drugo medaljo oz. prvo za Slovenijo sta osvojila Miha Ivanič in Nika Arih v mešanih dvojicah na evropskem mladinskem prvenstvu v francoskem Mulhousu leta 2017.

Še kot zanimivost – Natalija Pešehonova, žena od Denisa Pešehonova, ki živi v Lendavi, je leta 1995 na evropskem mladinskem prvenstvu v Nitri na Slovaškem, kot Natalija Djačkova skupaj z Elo Karačkovo osvojila srebrno medaljo v ženskih dvojicah za Rusijo.

 

EVROPSKA MLADINSKA PRVENSTVA (1969 -2018):

 

1.EVROPSKO MLADINSKO PRVENSTVO, 1969 
19.-20. april 1969, Voorburg (Nizozemska)

Moški posamezno:
1. Flemming Delfs (Dan)
2. Preben Boesen (Dan)
3. Piet Ridder (Niz)
3. Ray Stevens (Ang)

Ženske posamezno:
1. Anne Berglund (Dan)
2. Margaret Beck (Ang)
3. Annie Bog Jørgensen (Dan)
3. Joke van Beusekom (Niz)

Moške dvojice: 
1. Keit Arthur & Ray Stevens (Ang)
2. Preben Boesen & Mogens Neergaard (Dan)
3. Flemming Delfs & Hans Roepke (Dan)
3. Piet Ridder & Rudy Hartog (Niz)

Ženske dvojice:
1. Joke van Beusekom & Marjan Luesken (Niz)
2. Margaret Beck &Carol Wightman (Ang)
3. Erika Fikenscher & Ingrid Fikenscher (Niz)
3. Bente Pedersen & Susan Jensen (Dan)

Mešane dvojice:
1. Gert Perneklo & Karin Lindqvist (Šve))
2. Mogens Neergaard & Bente Pedersen (Dan)
3. Ray Stevens & Margaret Beck (Ang)
3. Bengt Froman & Margareta Soderberg (Šve)

 

 

2. EVROPSKO MLADINSKO PRVENSTVO 1971 
16. -18. april 1971, Gottwaldov (Češkoslovaška)

Moški posamezno:
1. Rob Ridder (Niz)
2. Søren Christensen (Dan)
3. Viggo Christiansen (Dan)
3. Ulrik Bo Hansen (Dan)

Ženske posamezno:
1. Anne Berglund (Dan)
2. Marjan Luesken (Niz)
3. Monika Thiere (NDR)
3. Lučka Križman (Jug)

Moške dvojice:
1. Peter Gardner & John Stretch (Ang)
2. Sven Ove Kellermalm & Häkan Linnarson (Šve)
3. Anders Andersen & Ulrik Bo Hansen (Dan)
3. Søren Christiansen & Viggo Christiansen (Dan)

Ženske dvojice:
1. Anne Berglund & Lene Koppen (Dan)
2. Nora Gardner & Barbara Giles (Ang)
3. Lone Rasmussen & Susane Molgaard Hansen (Dan)
3. Marjan Luesken & Henny Wesdorp (Niz)

Mešane dvojice:
1. Peter Gardner & Barbara Giles (Ang)
2. John Stretch & Nora Gardner (Ang)
3. Viggo Christiansen & Lene Køppen (Dan)
3. Rob Ridder & Marjan Luesken (Niz)

 

 

3. EVROPSKO MLADINSKO PRVENSTVO 1973 
19.-21. april 1973, Edinburgh (Škotska)

Moški posamezno:
1. Jesper Helledie (Dan)
2. Petter Thoresen (Nor)
3. Willy Nilson (Šve)
3. Christian Lundberg (Šve)

Ženske posamezno:
1. Mette Myhre (Dan)
2. Anette Borjesson (Šve)
3. E. van Euwijk (Niz)
3. Kathleen Whiting (Ang)

Moške dvojice:
1. Stefan Karlsson & Willy Nilson (Šve)
2. Jesper Helledie & Jacob Dynnes Hansen (Dan)
3. Gordon Hamilton & Alan Gilliland (Ško)
3.Christian Lundberg & Claes Nordin (Šve)

Ženske dvojice:
1. Ann Forest & Kathleen Whiting (Ang)
2. Mette Myhre & Susanne Berg (Dan)
3. Marianne Christensen & Susanne Johansen (Dan)
3. Kathleen Redhead & D. Kirby (Ang)

Mešane dvojice:
1. Jesper Helledie & Susanne Johansen (Dan)
2. Hans Olaf Birkholm & Mette Myhre (Dan)
3. Hans Hjulmand & Susanne Berg (Dan)
3. Alan Gilliland & Christine Heatly (Ško)

 

 

4. EVROPSKO MLADINSKO PRVENSTVO 1975 
19.- 20. april 1975, Kopenhagen (Danska)

Moški posamezno:
1. Bruno Wackfelt (Šve)
2. Morten Frost (Dan)
3. Lars Kotte (Šve)
3. Kevin Jolly (Ang)

Ženske posamezno:
1. Pia Nielsen (Dan)
2. Paula Kilvington (Ang)
3. Anita Steiner (Šve)
3. Inge Borgstrom (Šve)

Moške dvojice:
1. Bruno Wackfelt & Goran Sterner (Šve)
2. Kevin Jolly & Tim Stokes (Ang)
3. Häkan Fossto & Lars Kotte (Šve)
3. Gary Scott & Duncan Bridge (Ang)

Ženske dvojice:
1. Lise Lotte Gottsche & Lilli B. Pedersen (Dan)
2. Pia Nielsen (DEN) & Inge Borgstrom (Šve)
3. Karen Puttick & Andrea Tuckett (Ang)
Paula Kilvington & Karen Bridge (Ang)

Mešane dvojice:
1. Tim Stokes & Karen Puttick (Ang)
2. Duncan Bridge & Lorraine Fowler (Ang)
3. Bruno Wackfelt & Anita Steiner (Šve)
3. Trevor Woods & Linda Andrews (Irs)

 

 

5. EVROPSKO MLADINSKO PRVENSTVO 1977 
9 .-14. maj 1977, Ta´Quali (Malta)

Moški posamezno: 
1. Andy Goode (Ang)
2. Kevin Jolly (Ang)
3. Goran Carlsson (Šve)
3. Ulf Johansson (Šve)

Ženske posamezno:
1. Karen Bridge (Ang)
2. Kirsten Meier (Dan)
3. Agnethe Juul (Dan)
3. Carina Andersson (Šve)

Moške dvojice:
1. Jesper Toftlund & Niels Christensen (Dan)
2. Kevin Jolly & Nigel Tier (Ang)
3. Nils Hansen & Jan Hammergaard Hansen (Dan)
3. Ulf Johansson & Goran Carlsson (Šve)

Ženske dvojice:
1. Karen Bridge & Karen Puttick (Ang)
2. Pamela Hamilton & Joy Reid (Ško)
3. Linda Gardner & Jill Crombie (Ško)
3. Bente Terkelsen & Charlotte Pilgaard (Dan)

Mešane dvojice:
1. Nigel Tier & Karen Puttick (Ang)
2. Kevin Jolly & Karen Bridge (Ang)
3. Jan Hammergaard Hansen & Kirsten Meier (Dan)
3. Jesper Toftlund & Karen Kiil (Dan)

 

 

6.EVROPSKO MLADINSKO PRVENSTVO 1979                                                                                 13.-15. april 1979, Mülheim a.d. Ruhr (Zahodna Nemčija)

Moški posamezno:
1. Jens Peter Nierhoff (Dan)
2. Nick Yates (Ang)
3. Vitaliy Shmakov (SZ)
3. Eugeniy Dayanov (SZ)

Ženske posamezno:
1. Kirsten Larsen (Dan)
2. Else Thoresen (Nor)
3. Kirsten Meier (Dan)
3. Diane Simpson (Ang)

Moške dvojice:
1. Peter Isaksson & Jan Erik Antonsson (Šve)
2. Harald Klauer & Gerhard Treitinger (Z. Nemčija)
3. Jesper Knudsen & Torben Kjaer (Dan)
3. Nick Yates & Christopher Back (Ang)

Ženske dvojice:
1. Sally Leadbeater & Gillian Clark (Ang)
2. Charlotte Pilgaard & Bettina Kristensen (Dan)
3. Kirsten Larsen & Kirsten Meier (Dan)
3. Diane Simpson & Christine Dickinson (Ang)

Mešane dvojice:
1. Jens Peter Nierhoff & Charlotte Pilgaard (Dan)
2. Peter Isaksson & Lena Axelssson (Šve)
3. Frank van Dongen & Grace Kakiay (Niz)
3. Jan Erik Antonsson & Ann Sofi Bergman (Šve)

 

 

7. EVROPSKO MLADINSKO PRVENSTVO 1981 
13.-18. april 1981, Edinburgh (Škotska)

Moški posamezno:
1. Michael Kjeldsen (Dan)
2. Steve Butler (Ang)
3. Dipak Tailor (Ang)
3. Chris Dobson (Ang)

Ženske posamezno:
1. Helen Troke (Ang)
2. Nettie Nielsen (Dan)
3. Mary Leeves (Ang)
3. Lotte Hartwich (Dan)

Moške dvojice: 
1. Michael Kjeldsen & Mark Christiansen (Dan)
2. Dipak Tailor & Andy Wood (Ang)
3. Chris Dobson & Mike Parker (Ang)
3. Mogens Nielsen & Claus Thomsen (Dan)

Ženske dvojice:
1. Dorte Kjaer & Nettie Nielsen (Dan)
2. Christine Magnusson & Maria Bengtsson (Šve)
3. Lise Kissmeyer & Annette Bernth (Dan)
3. Mary Leeves & Sara Leeves (Ang)

Mešane dvojice:
1. Dipak Tailor & Mary Leeves (Ang)
2. Mark Christiansen & Dorte Kjaer (Dan)
3. Chris Dobson & Gillian Gowers (Ang)
3. Steve Butler & Fiona Elliot (Ang)

 

 

8. EVROPSKO MLADINSKO PRVENSTVO 1983 
30. marec- 2. april 1983, Helsinki (Finska)

Moški posamezno:
1. Claus Thomsen (Dan)
2. Karsten Schulz (Dan)
3. Pierre Pelupessy (Niz)
3. Stellan Osterberg (Šve)

Ženske posamezno:
1. Helen Troke (Ang)
2. Christine Magnusson (Šve)
3. Birgitte Hindse (Dan)
3. Dorthe Lynge (Dan)

Moške dvojice:
1. Christopher Rees & Lyndon Williams (Wales)
2. Claus Thomsen & Karsten Schulz (Dan)
3. Darren Hall & Stuart Spurling (Ang)
3. Timothy Moseley & P.Walden (Ang)

Ženske dvojice:
1. Lisa Chapman & Jane Shipman (Ang)
2. Christine Magnusson & Jeanette Kuhl (Šve)
3. Astrid van der Knaap & Nicole van Zijderveld (Niz)
3. Gillian Martin & Jennifer Allen (Ško)

Mešane dvojice:
1. Anders Nielsen & Gitte Paulsen (Dan)
2. Stellan Osterberg & Christine Magnusson (Šve)
3. Ralf Rausch & Susanne Altmann (Z. Nemčija)
3. Timothy Moseley & Lisa Chapman (Ang)

 

 

9. EVROPSKO MLADINSKO PRVENSTVO 1985 
30. marec- 6. april 1985, Pressbaum (Avstrija)

Moški posamezno:
1. Matthew Smith (Ang)
2. Jan Paulsen (Dan)
3. Peter Knudsen (Dan)
3. Lars Pedersen (Dan)

Ženske posamezno:
1. Lisbeth Stuer Lauridsen (Dan)
2. Lotte Olsen (Dan)
3. Charlotta Wihlborg (Šve)
3. Katrin Schmidt (Z. Nemčija)

Moške dvojice: 
1. Jan Paulsen & Lars Pedersen (Dan)
2. Johnny Borglum & Max Gandrup (Dan)
3. Hans Sperre jr. & Jorn Myrestrand (Nor)
3. Peter Axelsson & Mikael Lunqvist (Šve)

Ženske dvojice:
1. Lisbeth Stuer Lauridsen & Lotte Olsen (Dan)
2. Sara Halsall & Debbie Hore (Ang)
3. Claire Palmer & Cheryl Johnsson (Šve)
3. Marian Christiansen & Charlotte Jacobsen (Dan)

Mešane dvojice:
1. Jan Paulsen & Marian Christiansen (Dan)
2. Max Gandrup & Charlotte Jacobsen (Dan)
3. Alan Mc Millan & Aileen Nairn (Ško)
3. Andrey Antropov & Tatyana Volchek (SZ)

 

 

10. EVROPSKO MLADINSKO PRVENSTVO 1987 
12.-19. april 1987, Varšava (Poljska)

Moški posamezno:
1. Pontus Jantti (Fin)
2. Michael Søgaard (Dan)
3. Thomas Madsen (Dan)
3. Johnny Sørensen (Dan)

Ženske posamezno:
1. Joanne Muggeridge (Ang)
2. Helle Andersen (Dan)
3. Catrine Bengtsson (Šve)
3. Anne Gibson (Ško)

Moške dvojice:
1. Michael Søgaard & Jens Meibom (Dan)
2. Thomas Olsen & Frederik Lindqvist (Šve)
3. Rob Stalenhof & Randy Trieling (Niz)
3. Christopher Hunt & Andrew Fairhurst (Ang)

Ženske dvojice:
1. Catrine Bengtsson & Margit Borg (Šve)
2. Julie Munday & Tracy Dineen (Ang)
3. Helle Andersen & Charlotte Madsen (Dan)
3. Trine Johansson & Marlene Thomsen (Dan)

Mešane dvojice: 
1. Jens Meibom & Charlotte Madsen (Dan)
2. Jonas Ericsson & Margit Borg (Šve)
3. Randy Trieling & Sonja Mellink (Niz)
3. Richard Harmsworth & Tracy Dineen (Ang)

 

 

11. EVROPSKO MLADINSKO PRVENSTVO 1989 
26. marec- 1. april 1989, Manchester (Anglija)

Moški posamezno:
1. Thomas Stuer Lauridsen (Dan)
2. Morten Hummelmose (Dan)
3. Chris Bruil (Niz)
3. Stefan Pandya (Ang)

Ženske posamezno:
1. Camilla Martin (Dan)
2. Helene Kirkegaard (Dan)
3. Elvira van Elven (Niz)
3. Trine Johansson (Dan)

Moške dvojice:
1. Thomas Stuer Lauridsen & Christian Jacobsen (Dan)
2. Anthony Bush & Ashley Spencer (Ang)
3. John Quinn & Neil Cottrill (Ang)
3. Jeroen van Dijk & Chris Bruil (Niz)

Ženske dvojice:
1. Marlene Thomsen & Trine Johansson (Dan)
2. Helene Kirkegaard & Camilla Martin (Dan)
3. Astrid Crabo & Veronica Sandberg (Šve)
3. Kerstin Weinborner & Karen Stechmann (Z. Nemčija)

Mešane dvojice:
1. Christian Jacobsen & Marlene Thomsen (Dan)
2. William Mellersh & Joanne Wright (Ang)
3. Sergey Melnikov & Aushrina Gabrinayta (SZ)
3. Michael Helber & Kerstin Weinborner (Z. Nemčija)

 

 

12. EVROPSKO MLADINSKO PRVENSTVO 1991 
31. marec- 6. april 1991 , Budimpešta (Madžarska)

Moški posamezno: 
1. Jürgen Koch (Aut)
2. Joris van Soerland (Niz)
3. Vladislav Druzhchenko (SZ)
3. Simon Archer (Ang)

Ženske posamezno:
1. Lotte Thomsen (Dan)
2. Anne Sondergaard (Dan)
3. Mette Pedersen (Dan)
3. Alison Humby (Ang)

Moške dvojice:
1. Martin Lunsgaard & Peter Christensen (Dan)
2. Vladislav Druzhchenko & Valeriy Streltsov (SZ)
3. Ian Pearson & James Anderson (Ang)
3. Jim Laugesen & Thomas Damgaard (Dan)

Ženske dvojice:
1. Trine Pedersen & Mette Pedersen (Dan)
2. Alison Humby & Joanne Wright (Ang)
3. Nicole van Hooren & Brenda Conijn (Niz)
3. Karoline Ericsson & Lotta Andersson (Šve)

Mešane dvojice:
1. Peter Christensen & Rikke Broen (Dan)
2. Joris van Soerland & Nicole van Hooren (Niz)
3. Valeriy Streltsov & Svetlana Alferova (SZ)
3. Simon Archer & Joanne Davies (Ang)

 

 

13. EVROPSKO MLADINSKO PRVENSTVO 1993 
11.- 17. april 1993, Sofija (Bolgarija)

Moški posamezno:
1. Jim Laugesen (Dan)
2. Rasmus Wengberg (Šve)
3. Daniel Eriksson (Šve)
3. Steve Isaac (Ang)

Ženske posamezno:
1. Mette Sørensen (Dan)
2. Marina Andrievskaja (Rus)
3. Lone Sørensen (Dan)
3. Rikke Olsen (Dan)

Moške dvojice:
1. Jim Laugesen & Janek Roos (Dan)
2. Thomas Søgaard & Thomas Stavngaard (Dan)
3. Richard Doling & Roger Mistri (Ang)
3. Daniel Eriksson & Rasmus Wengberg (Šve)

Ženske dvojice:
1. Mette Sorensen & Rikke Olsen (Dan)
2. Lone Sørensen & Sara Runesten (Dan)
3. Nicole Grether & Sandra Beissel (Nem)
3. Ekaterina Karhushina & Marina Kurochkina (Rus)

Mešane dvojice:
1. Thomas Stavngaard & Sara Runesten (Dan)
2. Johan Tholinsson & Pernilla Carlsson (Šve)
3. Rolf Monteneiro & Albinus (Niz)
3. Boosey & Sarah Hardaker (Ang)

 

 

14. EVROPSKO MLADINSKO PRVENSTVO 1995 
9.-15. april 1995, Nitra (Slovaška)

Moški posamezno:
1. Peter Gade (Dan)
2. Mark Constable (Ang)
3. Dennis Lens (Niz)
3. Kasper Ødum (Dan)

Ženske posamezno:
1. Brenda Beenhakker (Niz)
2. Mette Justesen (Dan)
3. Pernille Harder (Dan)
3. Elena Suchareva (Rus)

Moške dvojice:
1. Peter Gade & Peder Nissen (Dan)
2. Jonas Rasmussen & Søren Hansen (Dan)
3. Henrik Andersson & Bjoern Logius (Šve)
3. Todor Velkov & Boris Kessov (Bolg)

Ženske dvojice:
1. Joanne Wright & Donna Kellogg (Ang)
2. Ella Karachkova & Natalia Djachhkova (Rus)
3. Gail Emms & Ella Miles (Ang)
3. Mette Hansen & Mette Schjoldager (Dan)

Mešane dvojice:
1. Peder Nissen & Mette Hansen (Dan)
2. Jonas Rasmussen & Pernille Harder (Dan)
3. Ian Sullivan & Joanne Wright (Ang)
3. Henrik Andersson & Anna Lundin (Šve)

 

 

15. EVROPSKO MLADINSKO PRVENSTVO 1997 
30. marec – 5. april 1997, Nymburk (Češka)

Moški posamezno:
1. Dicky Palyama (Niz)
2. Richard Vaughan (Wales)
3. Nikolaj Nikolaenko (Rus)
3. Kasper Ødum (Dan)

Ženske posamezno:
1. Judith Meulendijks (Niz)
2. Tine Rasmussen (Dan)
3. Ella Karachkova (Rus)
3. Donna Kellogg (Ang)

Moške dvojice: 
1. Kasper Ødum & Ove Svejstrup (Dan)
2. Kristian Langbak & Frederik Kohler (Dan)
3. Johan Holm & Patrik Jsaksson (Šve)
3. Joachim Tesche & Thomas Tesche (Nem)

Ženske dvojice:
1. Lene Mørk & Jane Bramsen (Dan)
2. Jane Jacoby & Britta Andersen (Dan)
3. Maria Kool & Maria Sofronova (Rus)
3. Zhanna Chornenkaja & Ella Karachkova (Rus)

Mešane dvojice:
1. Ove Svejstrup & Britta Andersen (Dan)
2. Kristian Langbak & Jane Bramsen (Dan)
3. Kasper Odum & Lene Mørk (Dan)
3. David Lindley & Donna Kellog (Ang)

 

 

16. EVROPSKO MLADINSKO PRVENSTVO 1999 
3.-10. april 1999, Glasgow (Škotska)

Moški posamezno: 

1. Björn Joppien (Nem)
2. Eric Pang (Niz)
3. Przemyslaw Wacha (Pol)
3. Ben Hume (Ang)

Ženske posamezno:
1. Petra Overzier (Nem)
2. Victoria Kosheleva (Rus)
3. Kamila Augustyn (Pol)
3. Anne Hönscheid (Nem)

Moške dvojice:
1. Mathias Boe & Kasper Kiim Jensen (Dan)
2. Przemyslaw Wacha & Piotr Zoladek (Pol)
3. Kristian Roebuck & Oliver Bush (Ang)
3. Jean-Michel Lefort & Olivier Fossy (Fra)

Ženske dvojice:
1. Petra Overzier & Anne Hönscheid (Nem)
2. Helle Nielsen & Karina Sørensen (Dan)
3. Fiona Sneddon & Carol Tedman (Ško)
3. Liza Parker & Suzanne Rayappan (Ang)

Mešane dvojice:
1. Mathias Boe & Karina Sørensen (Dan)
2. Sebastian Schmidt & Anna Hönscheid (Nem)
3. Alexej Vasiljev & Anastasia Russkikh (Rus)
3. Jonas Glyager Jensen & Helle Nielsen (Dan)

 

 

17. EVROPSKO MLADINSKO PRVENSTVO 2001 
10.-14. april 2001, Spala (Poljska)

Moški posamezno:
1. Eric Pang (Niz)
2. Joachim Persson (Nem)
3. Gustav Ihrlund (Šve)
3. Sergej Ivlev (Rus)

Ženske posamezno:
1. Juliane Schenk (Nem)
2. Kamila Augustyn (Pol)
3. Petra Overzier (Nem)
3. Petya Nedeltcheva (Bolg)

Moške dvojice:
1. Carsten Mogensen & Rasmus Andersen (Dan)
2. Peter Hasbak & Rune Ulsing (Dan)
3. Jan Junker & Marc Zwiebler (Nem)
3. James Boxall & Steven Higgins (Ang)

Ženske dvojice:
1. Kamila Augustyn (Pol) & Nadezhda Kostioutchik (Belorusija)
2. Carina Mette & Juliane Schenk (Nem)
3. Anastasia Russkikh & Elena Schimko (Rus)
3. Petya Nedeltcheva & Maya Ivanova (Bolg)

Mešane dvojice:
1. Rasmus Andersen & Mette Nielsen (Dan)
2. Carsten Mogensen & Kamilla Juhl (Dan)
3. Peter Hasbak & Lena Frier (Dan)
3. Marc Zwiebler & Birgit Overzier (Nem)

 

 

18. EVROPSKO MLADINSKO PRVENSTVO 2003 
12.-19. april 2003, Esbjerg (Danska)

Moški posamezno:
1. Marc Zwiebler (Nem)
2. Rune Ulsing (Dan)
3. Ville Lang (Fin)
3. Rafal Hawel (Pol)

Ženske posamezno:
1. Larisa Griga (Ukr)
2. Nanna Brosolat Jensen (Dan)
3. Maria Vaisänen (Fin)
3. Jenny Day (Ang)

Moške dvojice:
1. Mikkel Delbo Larsen & Martin Bille Larsen (Dan)
2. Søren Frandsen & Mads Hallas (Dan)
3. Ivan Baboschin & Anton Nazarenko (Rus)
3. Ruud Bosch & Dave Khodabux (Niz)

Ženske dvojice:
1. Nina Vislova & Valeri Sorokina (Rus)
2. Theresa Nawrath & Birgit Overzier (Nem)
3. Olga Kozlova & Anstasia Kudinova (Rus)
3. Carola Bott & Karin Schnaase (Nem)

Mešane dvojice:
1. Marc Zwiebler & Birgit Overzier (Nem)
2. Dimitri Pankov & Nina Vislova (Rus)
3. Anton Nazarenko & Valeri Sorokina (Rus)
3. Jacob Chemnitz & Mille Pjedsted (Dan)

 

 

19. EVROPSKO MLADINSKO PRVENSTVO 2005 
19.-27. marec 2005, Den Bosch (Nizozemska)

Moški posamezno:
1. Rajiv Ouseph (Ang)
2. Dieter Domke (Nem)
3. Calum Menzies (Ško)
3. Hans-Kristian Vittinghus (Dan)

Ženske posamezno:
1. Janet Köhler (Nem)
2. Jeanine Cicognini (Švi)
3. Linda Zechiri (Bolg)
3. Pavla Janosova (Češ)

Moške dvojice:
1. Rasmus Bonde & Kasper Henriksen (Dan)
2. Robert Adcock & Edward Foster (Ang)
3. Brice Leverdez & Mathieu Ying Ping (Fra)
3. Jan-Sören Schultz & Tim Zander (Nem)

Ženske dvojice:
1. Nina Vislova & Olga Kozlova (Rus)
2. Christinna Pedersen & Tinne Kruse (Dan)
3. Kristina Ludikova (Češ) & Olga Konon (Belorusija)
3. Anastasia Kudinova & Anastasia Prokopenko (Rus)

Mešane dvojice:
1. Rasmus Bonde & Christinna Pedersen (Dan)
2. Robert Adcock & Jennifer Wallwork (Ang)
3. Vladimir Ivanov & Olga Kozlova (Rus)
Vladimir Malkov & Nina Vislova (Rus)

 

 

20. EVROPSKO MLADINSKO PRVENSTVO 2007 
4.-8. april 2007, Völklingen (Nemčija)

Moški posamezno:
1. Mads Conrad (Dan)
2. Gabriel Ulldahl (Šve)
3. Ernesto Velazquez (Špa)
3. Lester Oey (Niz)

Ženske posamezno:
1. Karina Jørgensen (Dan)
2. Michelle Cheung (Ang)
3. Olga Konon (Belorusija)
3. Patty Stolzenbach (Niz)

Moške dvojice:
1. Peter Mills & Chris Adcock (Ang)
2. Mads Kolding & Mads Conrad (Dan)
3. Christian Skovgaard & Christian Larsen (Dan)
3. Peter Käsbauer & Lukas Schmidt (Nem)

Ženske dvojice:
1. Kristina Ludikova (Češ) & Olga Konon (Belorusija)
2. Joan Christiansen & Line Kruse (Dan)
3. Samantha Ward & Sarah Walker (Ang)
3. Gabrielle White & Mariana Agathangelou (Ang)

Mešane dvojice:
1. Christian Larsen & Joan Christiansen (Dan)
2. Peter Käsbauer & Julia Schmidt (Nem)
3. Mikkel Elbjørn & Maja Bech (Dan)
3. Mads Kolding & Line Kruse (Dan)

 

 

21. EVROPSKO MLADINSKO PRVENSTVO  2009 
3.-12. april 2009, Milan (Italija)

Moški posamezno: 
1. Emil Holst (Dan)
2. Jamie Van Hooijdonk (Wales)
3. Kasper Lehikoinen (Fin)
3. Steffen Rasmussen (Dan)

Ženske posamezno:
1. Anne Hald (Dan)
2. Carolina Maria Marin (Špa)
3. Natalia Perminova (Rus)
3. Lianne Tan (Bel)

Moške dvojice:
1. Sylvain Grosjean (Fra) & Sam Magee (Irs)
2. Emil Host & Mads Pedersen (Dan)
3. Niclas Nohr & Steffen Rasmussen (Dan)
3. Jonas Geigenberger & Andreas Heinz (Nem)

Ženske dvojice:
1. Anastasia Chervyakova & Romina Gabdullina (Rus)
2. Selena Piek & Iris Tabeling (Niz)
3. Jessica Fletcher & Sarah Milne (Ang)
3. Elena Komendrovskaya & Ksenia Polikarpova (Rus)

Mešane dvojice:
1. Jacco Arends & Selena Piek (Niz)
2. Jonas Geigenberger & Fabienne Deprez (Nem)
3. Ben Stawski & Lauren Smith (Ang)
3. Morten Bodskov & Sara Thygesen (Dan)

 

 

22. EVROPSKO MLADINSKO PRVENSTVO 2011                                                                              15.-24. april 2011, Vantaa (Finska)

Moški posamezno:
1. Viktor Axelsen (Dan)
2. Rasmus Fladberg (Dan)
3. Emre Lale (Tur)
3. Kasper Lehikoinen (Fin)

Ženske posamezno:
1. Carolina Marin (Špa)
2. Beatriz Corrales (Špa)
3. Özge Bayrak (Tur)
3. Fabienne Deprez (Nem)

Moške dvojice:
1. Chris Coles/Matthew Nottingham (Ang)
2. Max Schwenger/Fabian Holzer (Nem)
3. Rasmus Fladberg/Kim Astrup (Dan)
3. Lucas Corvee/Joris Grosjean (Fra)

Ženske dvojice:
1. Mette Poulsen/Ditte Strunge Larsen (Dan)
2. Josephine Wentholt/Thamar Peters (Niz)
3. Isabel Herttrich/Inken Wienefeld (Nem)
3. Sandra-Maria Jensen/Line Kjærsfeldt (Dan)

Mešane dvojice:
1. Kim Astrup/Line Kjærsfeldt (Dan)
2. Matthew Nottingham/Helena Lewczynska (Ang)
3. Max Schwenger/Isabel Herttrich (Nem)
3. Jim Middelburg/Soraya De Visch Eijbergen (Niz)

 

 

23. EVROPSKO MLADINSKO PRVENSTVO 2013 
22.-31. marec 2013, Ankara (Turčija)

Moški posamezno:
1. Fabian Roth (Nem)
2. Mark Caljouw (Niz)
3. Matthias Almer (Aut)
3. Rhys Walker (Ang)

Ženske posamezno:
1. Stefani Stoeva (Bolg)
2. Line Kjærsfeldt (Dan)
3. Delphine Lansac (Fra)
3. Neslihan Yigit (Tur)

Moške dvojice:
1. Kasper Antonsen/Oliver Babić (Dan)
2. David Daugaard/Mathias Christiansen (Dan)
3. Antoine Laudiot/Julien Maio (Fra)
3. Marvin Seidel/Johannes Pistorius (Nem)

Ženske dvojice:
1. Stefani Stoeva/Gabriela Stoeva (Bolg)
2. Julie Finne-Ipsen/Rikke S. Hansen (Dan)
3. Victoria Dergunova/Evgeniya Kosetskaya (Rus)
3.  Busner Korkmaz/Özge Toyran (Tur)

Mešane dvojice:
1. David Daugaard/Maiken Fruergaard (Dan)
2. Robin Tabeling/Myke Halkema (Niz)
3. Mark Lamsfuss/Franziska Volkmann (Nem)
3. Kasper Antonsen/Julie-Finne Ipsen (Dan)

 

 

24. EVROPSKO MLADINSKO PRVENSTVO 2015
26. marec- 4. april 2015, Lubin (Poljska)

Moški posamezno:
1. Anders Antonsen (Dan)
2. Max Weisskirchen (Nem)
3. Toma Junior Popov (Fra)
3. Muhammed Ali Kurt (Tur)

Ženske posamezno:
1. Mia Blichfeldt (Dan)
2. Julie Dawall Jakobsen (Dan)
3. Luise Heim (Nem)
3. Aliye Demirbag (Tur)

Moške dvojice:
1. Alexander Bond/Joel Eipe (Dan)
2. Ben Lane/Sean Vendy (Ang)
3. Adam Hall/Alexander Dunn (Ško)
3. Mathias Bay-Smidt/Frederik Søgaard (Dan)

Ženske dvojice:
1. Julie Dawall Jakobsen/Ditte Søby Hansen (Dan)
2. Verlaine Faulmann/Anne Tran (Fra)
3. Yvonne Li/Eva Janssens (Nem)
3. Kristin Kuuba/Helina Rüütel (Est)

 Mešane dvojice:
1. Max Weisskirchen/Eva Janssens (Nem)
2. Ben Lane/Jessica Pugh (Ang)
3. Alexandre Hammer/Anne Tran (Fra)
3. Frederik Søgaard/Sara Lundgaard (Dan)

 

 

25. EVROPSKO MLADINSKO PRVENSTVO 2017
7. -16. april 2017, Mulhouse (Francija)

Moški posamezno:
1. Toma Junior Popov (Fra)
2. Arnaud Merkle (Fra)
3. David Jones (Ang)
3. Joran Kweekel (Niz)

Ženske posamezno:
1. Julie Dawall Jakobsen (Dan)
2. Maryna Ilyinskaya (Ukr)
3. Irina Amalie Andersen (Dan)
3. Yvonne Li (Nem)

Moške dvojice:
1. Thom Gicquel/Toma Junior Popov (Fra)
2. Max Flynn/Callum Hemming (Ang)
3. Robert Cybulski/Pawel Smilowski (Pol)
3. Daniel Lundgaard/Jesper Toft (Dan)

Ženske dvojice:
1. Emma Karlsson/Johanna Magnusson (Šve)
2. Alexandra Bøje/Julie Dawall Jakobsen (Dan)
3. Wiktoria Dabczynska/Aleksandra Goszczynska (Pol)
3. Amalie Magelund/Freja Ravn (Dan)

Mešane dvojice:
1. Rodion Alimov/Alina Davletova (Rus)
2. Alexander Dunn/Eleanor O’Donnell (Ško)
3. Miha Ivanic/Nika Arih (Slo)
3. Pawel Smilowski/Magdalena Swierczynska (Pol)

 

 

26.EVROPSKO MLADINSKO PRVENSTVO 2018

11.- 16. september 2018, Talin (Estonija)

Moški posamezno:
1. Arnaud Merkle (Fra)
2. Christo Popov (Fra)
3. Nhat Nguyen (Irs)
3. Lukas Resch (Nem)

Ženske posamezno:
1. Line Christophersen (Dan)
2. Amalie Schulz (Dan)
3. Reka Madarasz (Madž)
3. Vivien Sandorhazi (Madž)

Moške dvojice:
1. Fabien Delrue/ William Villeger (Fra)
2. Christopher Grimley / Matthew Grimley (Ško)
3. Maxime Briot/ Kenji Lovang (Fra)
3. Mads Muurholm/ Mads Vestergaard (Dan)

Ženske dvojice:
1. Bengisu Ercetin/ Nazlican Inci (Tur)
2. Amalie Magelund/Freja Ravn (Dan)
3. Ece Sare Basakin/ Zehra Erdem (Tur)
3. Anastasiya Prozorova/ Valeriya Rudakova (Ukr)

Mešane dvojice:
1. Fabien Delrue/ Juliette Moinard (Fra)
2. Wessel Van Der Aar/ Alyssa Tirtosentono (Niz)
3. Lukas Resch/ Emma Moszczynski (Nem)
3. Mads Vestergaard/ Christine Busch (Dan)

 

 

 

 

 

 

Pokrovitelji



Najnovejši prispevki

DogodkiVeč v Dogodki

Zabavajmo se z badmintonom – Od 27. julija do 31. julija 2020

Letos zopet organiziramo poletno druženje v badmintonu namenjeno osnovnošolskim otrokom v času šolskih počitnic....

Ekipno DP do 13. let in 19. let: Državna naslova za BK Mirna in BK Medvode

V soboto, 13.6.2020 je v Ljubljani uspešno potekalo prvo tekmovanje pod okriljem BZS po...

Mednarodna poletna šola RSL BEC prestavljena na leto 2021!

Vsako poletje v zadnjih 37 letih so številni mladi igralci badmintona  iz Evrope imeli...

Yonex All England 2020: Po 21 letih zopet danska zmaga med posamezniki

Na sliki: Hiroyuki Endo in Yuta Wanatabe (Japonska) V nedeljo se je končal že...

Več v Ali ste vedeli?