Spremljajte nas

Prvenstva

EP do19. let -TALIN 2018: Francija najuspešnejša država

Na sliki: Petra Polanc Končano je evropsko prvenstvo do 19. let v badmintonu, ki je potekalo v estonskem Talinu od 7.-16.septembra 2018, in se ga je udeležilo natančno 303 tekmovalci/alk iz večine evropskih držav. V prvem delu je potekalo ekipno prvenstvo, kjer je naslov osvojila Francija pred Dansko, bronasti medalji sta osvojili reprezentanci Nemčije in…

Na sliki: Petra Polanc

Končano je evropsko prvenstvo do 19. let v badmintonu, ki je potekalo v estonskem Talinu od 7.-16.septembra 2018, in se ga je udeležilo natančno 303 tekmovalci/alk iz večine evropskih držav. V prvem delu je potekalo ekipno prvenstvo, kjer je naslov osvojila Francija pred Dansko, bronasti medalji sta osvojili reprezentanci Nemčije in Rusije.

Slovenijo je v Estoniji zastopalo šest tekmovalcev in tekmovalk (Domen Lonzarič, Klemen Lesničar, Ian Spiller, Petra Polanc, Maruša Vračar in Nike Brajkovič). V izjemno močni konkurenci se je Petra Polanc iz Medvod uvrstila v osmino finala, kjer jo je premagala kasnejša finalistka Danka Amalie Schulz z 1:2 (23:21; 17:21; 13:21). V ženskih dvojicah je Polančeva zaigrala z Bolgarko Mario Delchevo in sta v osmini finala izgubili z Turkinjama Ece Sare Basakin in Zehra Erdem, ki sta osvojila bronasto medaljo.

Danska in Francija sta osvojili po šest medalj, Francija je bila na tem evropskem prvenstvu najuspešnejša in je osvojila kar štiri zlate medalje.

 

EKIPNO:

1.Francija

2.Danska

3/4.Nemčija

3/4.Rusija

 

Moški posamezno:

1.Arnaud Merkle (Fra)

2.Christo Popov (Fra)

3/4.Nhat Nguyen (Irs)

3/4.Lukas Resch (Nem)

 

Ženske posamezno:

1.Line Christophersen (Dan)

2.Amalie Schulz (Dan)

3/4.Reka Madarasz (Madž)

3/4.Vivien Sandorhazi (Madž)

 

Moške dvojice:

1.Fabien Delrue/William Villeger (Fra)

2.Christopher Grimley/Matthew Grimley (Ško)

3/4.Maxime Briot/Kenji Lovang (Fra)

3/4.Mads Muurholm/Mads Vestergaard (Dan)

 

Ženske dvojice:

1.Bengisu Ercetin/Nazlican Inci (Tur)

2.Amalie Magelund/Freja Ravn (Dan)

3/4.Ece Sare Basakin/Zehra Erdem (Tur)

3/4.Anastasiya Prozorova/Valerija Rudakova (Ukr)

 

Mešane dvojice:

1.Fabien Delrue/Juliette Mainard (Fra)

2.Wessel Van Der Aar/Alyssa Tirtosentono (Niz)

3/4.Lukas Resch/Emma Moszczynski (Nem)

3/4.Mads Vestergaard/Christine Busch (Dan)

Pokrovitelji



Najnovejši prispevki

DogodkiVeč v Dogodki

64.člansko DP v badmintonu: Trije naslovi za domačo junakinjo Petro Polanc

Na sliki: Petra Polanc (BK Medvode), Foto: Grega Valančič Včeraj se je v Medvodah...

64.člansko državno prvenstvo v badmintonu: Pogumna Vita Miklič v boj proti mnogo mlajšim tekmovalkam

Na sliki, levo, Vita Miklič (BK Olimpija) na turnirju RAVNE OPEN 2019, Foto: Peter...

Serbian U-17/Youth International – Novi Sad 2020: Dve zlati medalji za Korošo

V Novem Sadu se je končal tradicionalni mednarodni turnir, ki se ga je udeležila...

Serbian U-17&Youth International -Novi Sad 2020: 12 tekmovalcev iz Slovenije…

Mnogi mednarodni turnirji v badmintonu so zaradi koronavirusa v tem času odpadli, kar pa...

Več v Prvenstva